Datum: 12-06-2009
Conny Braams, bestuurslid van Unilever in Spanje, is verkozen tot topvrouw van 2009. Dit maakte de jury donderdag bekend.
"Eigen wijze van leiding geven"
"Ik zie de prijs vooral als stimulans voor acceleratie van vrouwen in topposities en wil niet wachten tot mijn vrouwelijke achterkleinkinderen eindelijk plaats kunnen nemen in écht divers samengestelde directies", zei Braams. De jury prees haar "eigen wijze van leiding geven".
Naast Braams waren de andere genomineerden; Anja Groenewoud van adviesbureau Accenture en Marianne van Leeuwen van informatieconcern ReedBusiness.
Lees ook:
> Biografie Conny Braams
> Stratego voor vrouwen
> Vrouwen in opmars
> Top 50 machtigste vrouwen
> Een op drie managers in Europa is vrouw
Prof. Dr. Mijntje Lückerath-Rovers en Auke de Bos: Het aantal vrouwelijke commissarissen stijgt licht, zo blijkt uit de Female Board Index. Het glazen plafond lijkt plaats te maken voor het glazen klif: risicovolle commissarisposities met een hoog afbreukrisico. Zorgt de nieuwe generatie inderdaad voor een frisse wind? En hoe doorbreken we het stagnerende aantal vrouwelijke bestuurders? Lees verder