Datum: 24-11-2011
Ellen Faber, Directievoorzitter Achmea divisie Directe Distributie, mag zich Vrouwelijke Topmanager van het Jaar 2011 noemen.
De jury, met o.a. Aad Veenman (NS), Caroline Princen (ABN Amro) en Conny Braams (Unilever), selecteert de Vrouwelijke Topmanager van het Jaar op basis van prestatie en persoonlijke verdiensten.
Vrouwelijke topmanager van het Jaar
Tevens is de verkiezing een hommage aan alle topvrouwen die zich hebben ingespannen om een bovengemiddelde prestatie te leveren.
Ellen Faber
Winnaar Ellen Faber is de eerste vrouwelijke directievoorzitter van Achmea (bekend van merken als Centraal Beheer Achmea en FBTO).
Achmea
Binnen Achmea geeft Faber leiding aan de divisie ‘Directie Distributie’, de grootste afdeling van de Nederlandse verzekeraar.
Vrouwelijke Topmanager 2011
Naast Ellen Faber waren nog drie andere vrouwen genomineerd voor de titel Vrouwelijke Topmanager van het Jaar 2011.
Finalisten
Op de lijst stonden ook Jeanine Helthuis (Directievoorzitter Monuta), Maartje Bouvy (Financieel Directeur Royal Haskoning) en Renée Wilke (Commercieel Directeur Menzis).
The Women's Conference Europe
De uitreiking van de prijs vond woensdag 23 november 2011 plaats, tijdens de eerste Women's Conference Europe in Amsterdam.
Lees ook:
> CV Ellen Faber
> MVO beleid is inherent aan de identiteit van Achmea
> Achmea Bestuur
Margreet van Ee wordt de nieuwe topvrouw van Achmea Bank en Achmea Hypotheekbank. Zij volgt per 1 maart 2011 interimmer Jurgen Stegmann op, die CFO wordt van Robeco. Lees verder
Achmea, waar verzekeringsgroep Eureko eigenaar van is, heeft er veel aan gedaan om duidelijk te maken dat maatschappelijk ondernemen een vanzelfsprekende activiteit is voor deze van oorsprong coöperatieve verzekeraar. Een interview met Achmea CEO Willem van Duin: ‘De lead voor MVO lag bij onze werknemers.'
Ondanks de verliezen die Achmea nu maakt op de ziektekosten, zou CEO Maarten Dijkshoorn de stelselherziening niet terug willen draaien. Integendeel, hij bepleit verdere privatisering van de zorg. Lees verder
Marike van Lier Lels is terug als machtigste vrouw in het Nederlandse bedrijfsleven. De voormalig COO van Schiphol staat op nummer 1 in de top-25 lijst van topvrouwen 2011. Lees verder
Conny Braams, bestuurslid van Unilever in Spanje, is verkozen tot topvrouw van 2009. Dit maakte de jury donderdag bekend. Lees verder
Het wil in Nederland maar niet vlotten met het aantal vrouwen op topposities. Daarom riepen ruim tweehonderd topvrouwen met een manifest op te komen tot een wettelijk vastgesteld quotum. Over vijf jaar dient op 40 procent van de topposities in Nederland een vrouw te zitten. Lees verder