Wim van der Leegte

Wim van der Leegte

Persoonlijk

Naam: Wim van der Leegte
Geboortedatum: 23 August 1947
Nationaliteit:


Functies Wim van der Leegte

  • Lid Brabantse Familiebedrijven Genootschap
  • Voorzitter Eindhovensche Fabrikantenkring
  • Lid Stichtingsbestuur Brainport
  • Lid Stichtingsbestuur PSV Voetbal
  • Commissaris Neways
  • Eigenaar VDL Groep
  • Eigenaar Stoeterij Duyselshof

Meer over de functies

Lid Stichtingsbestuur | Voorzitter | Commissaris | Eigenaar |



Loopbaan Wim van der Leegte

1997 - heden Lid Raad van Commissarissen Neways
1972 - heden Eigenaar en directeur van VDL Groep
1966 - 1972 In dienst bij Metaal- en Constructiewerkplaats Pieter van der Leegte NV

Opleiding Wim van der Leegte

HBS-B
Werktuigbouwkunde, Technische Hogeschool Eindhoven
Technische Bedrijfskunde, Fontys Hogeschool Eindhoven

Overige vermeldingen

Wim van der Leegte nam in 1972 de aandelen over van zijn vader Pieter van der Leegte en werd President-directeur van de VDL Groep B.V.

Van der Leegte kwam op 19-jarige leeftijd in dienst van zijn vaders bedrijf, en startte in november 1966 op de Metaal- en Constructiewerkplaats P. van der Leegte NV’ te Hapert, de bakermat van VDL Groep.

Doordat de gezondheid van vader Van der Leegte verslechterde, nam Wim het roer over en werd directeur van VD Leegte Metaal.

De directeur van VLD is sinds 1997 ook lid van de Raad van Commissarissen van Neways. Tevens is hij commissaris van PSV Voetbal N.V. te Eindhoven.

Trivia

Wim van der Leegte is gehuwd en heeft twee zonen en een dochter. Inmiddels heeft hij 5 kleinkinderen.

Van der Leegte is eigenaar van Stoeterij Duyselshof. In 2000 startte hij met zijn eigen springstal. De stoeterij traint en fokt topspringpaarden.

VDL Groep sponsort Duyvelshof, dat reeds vele nationale en internationale prijzen heeft gewonnen.