Datum: 09-02-2012
Wout Dekker treedt eind dit jaar af als CEO van Nutreco. Dat heeft Nutreco 9 februari 2012 bekend gemaakt.
Wout Dekker is bijna 30 jaar werkzaam voor diervoederbedrijf Nutreco, waarvan 12 jaar als CEO. "Van mijn 55 jaar heb ik meer dan de helft van mijn leven bij Nutreco gewerkt. Nu is het tijd voor verandering".
Als CEO van Nutreco heeft hij zich onder andere ingezet voor duurzaamheid. Bij zijn aantreden als CEO in 2000 voerde hij het jaarlijkse CSR-verslag in.
Knut Nesse
Wout Dekker wordt opgevolgd door Knut Nesse. De Noor Nesse is op dit moment Chief Operating Officer (COO) van de Aguacultuur divisie en lid Raad van Bestuur. Hij is sinds 1995 in dienst bij Nutreco en heeft diverse managementposities vervuld.
Wout Dekker
In 1983 begon Dekker als afgestudeerd zoöloog bij Trouw International, een dochteronderneming van Nutreco, in de functie van Research & Development Manager. Hij werd achtereenvolgens directeur van Trouw Chilie, Trouw Europa & Zuid-Amerika en BP Nutrition Aquaculture. In 1996 trad hij toe tot de Raad van Bestuur van Nutreco. In 2000 werd hij benoemd tot CEO.
Commissaris Dekker
Wout Dekker zal zich gaan toeleggen op zijn commissariaten en zijn "entrepeneurial interests". Op dit moment is hij lid van de Raad van Commissarissen van Rabobank en Macintosh Retail Group.
- Commissaris Randstad
- Commissaris Macintosh Retail Group
- Commissaris Rabobank
- CEO (Chief Executive Officer) Nutreco
Al ruim voordat sustainability bij menig bedrijf een plaatsje op de agenda kreeg, maakte Nutreco er werk van. Wout Dekker: ‘We moeten wel. Voedsel wordt steeds schaarser.'
BSE, varkenspest en dioxine: in de agrarische business rommelt het regelmatig. Wout Dekker, CEO van diervoedings- en visvoerbedrijf Nutreco, is de afgelopen tien jaar vaak geconfronteerd met maatschappelijke discussies. 'We willen ons optimisme meer delen.' Lees verder
Rabobank heeft Wout Dekker en Erik van de Merwe aangesteld als nieuwe leden in de raad van commissarissen. Dit maakte de bank afgelopen donderdag bekend. Lees verder
Cees van Rijn, CFO van Nutreco, gaat op 30 september van dit jaar met pensioen. Hij zal per die datum worden opgevolgd door registeraccountant Gosse Boon. Lees verder
Gosse Boon wordt voorgedragen als CFO van Nutreco. Hij volgt Cees van Rijn op, die eind september 2011 met pensioen gaat. Lees verder
Herna Verhagen zal worden voorgedragen als nieuw lid bij de raad van commissarissen van Nutreco. Zij treedt in de voetsporen van de Franse Yves Barbieux. Officieel zal ze worden voorgedragen tijdens de jaarvergadering op 1 april. Lees verder
Peter Elverding is de machtigste commissaris van Nederland. Daarmee heeft de oud-DSM-topman ‘commissariatenkeizer' Kees van Lede na zeven jaar van de troon weten te stoten. De wisseling van de macht illustreert de jongste trend binnen het toezicht: van hard naar zacht en van compliance naar cultuur.
Complete lijst Top 50 machtigste commissarissen 2011
Lees verder