Shell schrapt 5000 banen en ziet winst dalen

29-10-2009 | Bedrijven

Shell schrapt 5000 banen en ziet winst dalen De winst van Royal Dutch Shell is in het derde kwartaal met 72 procent gedaald door een lagere olieprijs en moeilijke economische omstandigheden. Daarnaast worden er 5000 banen geschrapt voor de reorganisatie. Dat maakte Shell donderdag bekend.

Het olieconcern Shell verwacht dat er 5000 arbeidsplaatsen verdwijnen door het herstructureringsprogramma ‘Transition 2009' van bestuursvoorzitter Peter Voser. Het programma wordt naar verwachting voor het einde van dit jaar afgerond.

Winstdaling Shell
De winst daalde in het afgelopen kwartaal met 72 procent naar 2,99 miljard dollar. De omzet was 43 procent minder dan vorig jaar. Topman Peter Voser zegt dat Shell met zwakke economische omstandigheden kampt. Volgens Voser zijn er tekenen dat de vraag naar energie en de prijzen verbeteren. "Maar de toekomst blijft onzeker en we verwachten geen snel herstel", aldus Voser.

Lees ook:
> Oliemultinationals akkoord over gasproject Australië
> Winst Shell sterk verlaagd
> Olieprijs weer fors gestegen
> Shell is het grootste bedrijf ter wereld
> Shell gaat ingrijpend reorganiseren

Bron: Het Financieele Dagblad

NUjij.nl   Delicious   eKudos   MSN reporter   Google   Digg     Tell-a-Friend

Zie ook...

Best gelezen

Management Nieuws