Werkloosheid op laagste niveau sinds 2002

18-09-2008 | Macro economie

Werkloosheid op laagste niveau sinds 2002 Voor het eerst sinds 2002 zijn er minder dan 300.000 werklozen. In de periode juni-augustus van dit jaar waren gemiddeld 294.000 mensen werkloos. Dat komt overeen met 3,8 procent van de Nederlandse beroepsbevolking. Een jaar eerder was dat nog 4,4 procent.

Dat blijkt uit donderdag gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De voor het seizoen gecorrigeerde werkloosheid kwam in de periode juni-augustus uit op 298.000 mensen (3,9 procent tegen 4,5 procent een jaar geleden). Dat zijn er evenveel als in de voorgaande driemaandsperiode.

Werkloosheid neemt minder snel af
In het afgelopen halfjaar nam de werkloosheid met gemiddeld drieduizend mensen per maand af. Dit is minder snel dan de afname in 2006 en 2007, toen de werkloosheid nog met gemiddeld zesduizend per maand daalde.

Vrouwlijke beroepsbevolking
In een jaar tijd zakte het aantal werklozen met 48.000 personen. Meer dan twee derde van de afname kwam voor rekening van vrouwen. In de periode juni-augustus was 4,6 procent van de vrouwelijke beroepsbevolking werkloos, tegenover 3,1 procent bij de mannen.

Lees ook:
> Britse werkloosheid stijgt naar hoogste niveau sinds 1999
> Personeelsschaarste remt groei bedrijven
> Commissie-Bakker: werkzekerheid voor iedereen
> Ga eens werken, babyboomer!

Bron: AFN

NUjij.nl   Delicious   eKudos   MSN reporter   Google   Digg     Tell-a-Friend

Zie ook...

Best gelezen

Management Nieuws