Stop met zoeken naar ICT’ers

Auteur: Gastauteur | 08-05-2008

Stop met zoeken naar ICT’ers

Gastauteur Leo Klaver: Bedrijfsprocessen worden steeds ingewikkelder en er zijn te weinig ICT'ers om deze processen binnen en buiten een organisatie te laten samenwerken, zo is vaak te horen. Maar zijn meer ICT'ers wel het antwoord?

Ooit was er geen ICT en was de wereld eenvoudig. Nu is er wel ICT en is de wereld complex. Maar ICT zou het leven toch juist vergemakkelijken? We kiezen ervoor deze complexiteit te beheersen in plaats van uit de weg te gaan. Informatici moeten dat gaan doen. En wel door processen die nu nog complex zijn in kleine, eenvoudige stukjes op te knippen (moduleren), waarna al deze stukjes op een nieuwe manier aan elkaar geknoopt kunnen worden. Dat moet het geheel minder complex maken.



Handicap is dat er te weinig informatici zijn die een brug kunnen slaan tussen technologie en business. Er zijn allerlei initiatieven om het imago van het vakgebied op te vijzelen, maar laten we het probleem ook eens van een andere kant bekijken. Stel dat een organisatie wel over voldoende ICT'ers kan beschikken. Zouden dan alle problemen zijn opgelost? Zou de business dan de ICT zodanig gaan inzetten dat er meer winst wordt gemaakt? Nee. Om te beginnen is niet bij alle bedrijfsprocessen een koppeling te maken tussen business en ICT. Financiële processen en industriële productieprocessen zijn met de binaire taal goed te ondersteunen. Lastiger is dat voor complexe bedrijfsprocessen als hr, sales, marketing of het onderhouden van klantrelaties. Zeker als het de wens van organisaties is deze bedrijfsprocessen ook nog eens met elkaar te laten samenwerken. Daartoe wordt service oriented architecture (SOA) ingezet, maar hieraan zitten nog haken en ogen. Het lijkt dan ook zinvol bedrijfsprocessen eerst te onderzoeken op de vraag of ze wel kunnen worden ondersteund met ICT. Als dat voor sommige processen niet zo is, daalt wellicht de behoefte aan ICT.

Daar komt bij dat innovatieve managers een must zijn voor een goede koppeling tussen business en ICT. Hoe minder er daarvan zijn, des te minder de noodzaak van informatici. De roep om geschoolde informatici moet dus gelijke tred houden met de roep om meer managers die de door ICT'ers verrijkte bedrijfsprocessen goed kunnen inzetten.
Stel nu eens dat een organisatie voldoende innovatieve businessmanagers weet aan te trekken die samen met informatici innovatieve bedrijfsprocessen kunnen ontwikkelen. Is succes dan gegarandeerd? Nee, een businessmanager begint niets als zijn baas boven hem een andere mening is toegedaan. Uit recent onderzoek door The Economist blijkt dat veel van de topmensen die bedrijven besturen het nut van ICT slechts gedeeltelijk inzien. En zo lijkt van ICT het onmogelijke te worden gevraagd.


Opinie artikelen van Gastauteur

Van Uffelen over topsalarissen: versobering beloningsbeleid kan veranderen

Van Uffelen over topsalarissen: versobering beloningsbeleid kan veranderen

De bonussen van Europese bestuurders zijn het afgelopen jaar weer toegenomen, blijkt uit een rapport van Hay Group.


Lees verder

Wankel evenwicht

Wankel evenwicht

Door gastauteur Rafael Gomez Nunez:
De Basel III-richtlijnen beogen de soliditeit van de financiële sector te vergroten zonder dat dit ten koste gaat van het economisch herstel. Geen makkelijke opdracht.
Lees verder

Leg godt!

Leg godt!

Het ging even slecht met Lego, maar Hollywood en een nieuwe CEO hielpen het bedrijf er weer bovenop. Lees verder

Groen beleid

Groen beleid

Biodiversiteit is geen populair gespreksonderwerp in de boardroom. Ten onrechte, stelt Klaas van den Berg van PwC. ‘We zijn aan het interen op onze natuurlijke reserves.' Lees verder

Leiders moeten meer aanpakken

Leiders moeten meer aanpakken

Vele strategieën sterven in schoonheid omdat de implementatie wordt verwaarloosd. Leiders zouden zich veel meer moeten inspannen om te zorgen dat de koerswijziging die ze hebben uitgedacht, in de organisatie wordt opgepakt. Lees verder

Rebellerende toezichthouders

Rebellerende toezichthouders

De commissarissen van Organon verzetten zich tegen het Amerikaanse moederbedrijf. Niet iedereen is daar blij mee. Lees verder

Managen op resultaat

Managen op resultaat

Tweehonderd managers beantwoordden vragen over hun eigen functioneren. De conclusie: Nederlandse managers zijn besluitvaardig, waakzaam en initiatiefrijk. Toch is er ruimte voor verbetering. Veel competenties blijven onbenut. Lees verder

Innoveren doe je met z’n allen

Innoveren doe je met z’n allen

Door gastauteurs Michel Thomassen en Henk Rouwenhorst: Wie niet verandert of innoveert, is geen lang leven beschoren. Maar hoe organiseer je innovatie? In ieder geval door het goed in te bedden in de normale bedrijfsprocessen en er zoveel mogelijk medewerkers bij te betrekken. Lees verder

Risicomanagement - afdekken van olierisico's

Risicomanagement - afdekken van olierisico's

Door gastauteur Tom van den Akker: Het afdekken van olierisico's - hedgen - komt de nachtrust van inkopers ten goede en vergroot de voorspelbaarheid van geldstromen. Lees verder

Coalitie voor innovatie

Coalitie voor innovatie

Voor de constatering dat de Nederlandse economie innovatiekracht ontbeert, dreigt de twijfelachtige status van open deur. Maar Alexander Rinnooy Kan is onvermoeibaar: ‘Kennis is dé dimensie waarop Nederland moet willen concurreren.’ Lees verder

Meer opinie

Nieuwe businessmodellen

Nieuwe businessmodellen

Online ontwikkelingen maken dat sommige businessmodellen op de schop moeten. Tegelijkertijd doen zich tal van nieuwe kansen voor. Wie stil blijft zitten, delft het onderspit. Lees verder

High value organization

High value organization

Wie – juist nu – transformeert tot een high value organization met focus op de lange termijn, merkt dat financiële groei en continuïteit het gevolg is.
Lees verder

De balancerende innovatiescout

De balancerende innovatiescout

Tekst: Rick Aalbers en Wilfred Dolfsma
De commissaris dient verschillende rollen te vervullen als het gaat om vernieuwing. Hoe kan het bedrijf dit organiseren?
Lees verder

Toezicht in 2020

Toezicht in 2020

Tekst: Marike van Zanten
Het overlijden van Morris Tabaksblat, naamgever van de eerste governance code, markeert het eind van een tijdperk. Hoe zal het commissariaat zichzelf de komende tien jaar innoveren? Een dag uit het leven van de commissaris in 2020.
Lees verder

De innoverende commissaris

De innoverende commissaris

Tekst: Rob Hartgers
Toezichthouders vinden vernieuwing belangrijk, maar weten nog niet goed hoe ze het aan moeten pakken, blijkt uit onderzoek van Deloitte.
Lees verder

Van talent naar rolmodel

Van talent naar rolmodel

Sybilla Dekker: Het herkennen en beoordelen van talent vindt overal plaats. Op de sportvelden vormt scouting al jaren de basis van elk succesvol team. En dat heeft zich verbreed tot elk denkbaar beroep en medium. Zo is er geen televisieavond meer te vinden zonder talentenjacht, met zoektochten naar zangers, dansers, modellen, kappers of koks. Lees verder

Bonusbeleid dat wel werkt

Bonusbeleid dat wel werkt

Tekst: Susanne Stolte
Afgelopen maand november wijdden de media aandacht aan de Nederlandse denktank, die zich buigt over de bank van de toekomst (SLF). De lessen van de kredietcrisis lijken bekend te zijn.
Lees verder

Bring your own

Bring your own

Tekst: Rob van der Hoeven
Privéapparatuur meenemen naar het werk is de trend. Dat maakt de invoering van desktopvirtualisatie noodzakelijk. Hoe kun je dat als cio in goede banen leiden; technisch, juridisch en financieel?
Lees verder

Meer dan alleen de klant centraal

Meer dan alleen de klant centraal

Tekst: Bart van Ingen
In tijden van crisis wordt de broekriem aangehaald en de klant centraal gesteld, maar daarmee ben je er niet. Het gaat erom de gehele productieketen te verbeteren met de klant als uitgangspunt.
Lees verder

Onafhankelijkheid is een state of mind

Onafhankelijkheid is een state of mind

Mijntje Lückerath-Rovers: Onafhankelijkheid is één van de buzzwoorden in toezicht.
Lees verder

Wat mag arbeid kosten?

Wat mag arbeid kosten?

Tekst: Heleen Cocu-Wassink en Jeroen Kirch van Hay Group
Een andere benadering kan heel verhelderend zijn: vraag niet wat de kosten van arbeid zijn, maar wat het rendement op de loonsom is.
Lees verder