Marion Gout-van Sinderen

Marion Gout-van Sinderen

Persoonlijk

Naam: drs. Marion Gout-van Sinderen
Geboortejaar: 1954
Nationaliteit: Nederlandse


Functies Marion Gout-van Sinderen

  • Lid Raad van Toezicht Haagse Hogeschool
  • Commissaris Ymere
  • CEO (Chief Executive Officer) ProRail

Meer over de functies

Lid Raad van Toezicht | Commissaris | CEO (Chief Executive Officer) |



Loopbaan Marion Gout-van Sinderen

Vanaf 11 april 2011 President-Directeur ProRail
2006 - 2011 commandant van het Commando DienstenCentra (CDC) Defensie
2003 - 2005 plaatsvervangend secretaris-generaal bij het ministerie van Defensie
1999 - 2000 waarnemend directeur Centrale Afdelingen w.o. Financiën
1991 - 1998 Voorzitter van de Strategische Beleidsgroep bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat, en later hoofd visievorming bij de directie Strategie en Coördinatie
1987 - 1990 werkzaam voor Economische Zaken op het Directoraat-generaal voor Industrie
1980 - 1986 in dienst van het ministerie van Economische Zaken, op het Directoraat-generaal Buitenlandse Economische Betrekkingen

Opleiding Marion Gout-van Sinderen

1980 Economie, Erasmus Universiteit Rotterdam, Rotterdam, Doctoraal

Overige vermeldingen

Bij het ministerie van Defensie was Marion Gout-van Sinderen voorzitter van de Programmaraad Bestuursvernieuwing, waar zij betrokken was bij de grote reorganisatie van het ministerie. Ook was ze voorzitter van het Audit Comité.

Marion Gout-van Sinderen heeft diverse beleidsfuncties bekleed op het gebied van economische relaties met ontwikkelingslanden en nam deel aan internationaal overleg in EU-, OESO- en VN-verband.

Kort na haar aanstelling is Marion Gout onder politieke druk gekomen. Aanleiding daarvoor zijn uitspraken van Gout-van Sinderen dat haar medewerkers voor de reizigers komen en dat zij geen ijzer met handen kan breken.

Gout-van Sinderen is topbestuurder van de maand april 2011 geworden. Onderzoek van managementscope.nl wees uit dat de topvrouw van ProRail de bestuurder was die het meest in het nieuws was in de maand april 2011.

Marion Gout is tevens lid van het Opdrachtgevens Bestuur van Intercoach, een advies- en opleidingsinstituut voor leidinggevende ambtenaren, onderdeel van de Rijksoverheid.

Trivia

Gout van Sinderen heeft een Cycle Spécial Étranger gevolgd aan de École Nationale d'Administration (ENA) te Parijs.