Datum: 11-03-2011
Pieter Verboom, CFO van Schiphol, is door advocatenkantoor De Brauw Blackstone Westbroek vrijgepleit van Lakeman's beschuldigen van boekhoudfraude.
Dat laat Schiphol Group weten via een persbericht.
Pieter Lakeman, Stichting SOBI
Middels een brief aan het commissariaat van de luchthaven, op 21 december 2010, stelde Pieter Lakeman van Stichting SOBI dat de directieleden van Schiphol geknoeid zouden hebben met de jaarcijfers om de eigen bonussen te maximaliseren.
Pieter Verboom, CFO Schiphol
De aantijgingen van Lakeman waren vooral gericht tegen financieel directeur Pieter Verboom van Schiphol.
Boekhoudfraude
Pieter Verboom zou volgens Lakeman gesjoemeld hebben met opleverdata. Tevens zou de CFO van Schiphol rendementscijfers van vastgoedprojecten hebben vervalst en oneerlijke transacties op zijn geweten hebben, aldus Lakeman.
Raad van Commissarissen Schiphol
Naar aanleiding van Lakeman's brief schakelde de Raad van Commissarissen van Schiphol advocatenkantoor De Brauw Blackstone Westbroek in. Zij deden samen met Ernst & Young onderzoek naar de beschuldigen aan het adres van Pieter Verboom.
De Brauw Blackstone Westbroek
Uit het onderzoek is volgens Schiphol gebleken dat alle aantijgingen van Lakeman feitelijke grondslag missen.
Vervolgstappen Lakeman
Pieter Lakeman, vooral bekend vanwege zijn aandeel in de val van DSB Bank (2009), heeft inmiddels laten weten dat hij mogelijke vervolgstappen onderzoekt. Hij betwijfelt of het onderzoek ook echt onafhankelijk kan worden genoemd.
Lees ook:
> Biografie Pieter Verboom, CFO Schiphol
> Pieter Verboom en Schiphol in vizier Lakeman
> Schiphol heeft een slecht jaar
> RvB en RvC Schiphol Group
- Lid Board of Directors Aéroports de Paris SA
- Non-executive Director Brisbane Airport Corporation Pty. Ltd
- Commissaris VastNed Retail
Pieter Verboom, CFO van Schiphol, gaat in 2012 met pensioen. Dat heeft de Raad van Commissarissen (RvC) van de luchthaven vandaag bekendgemaakt. Lees verder
Pieter Verboom, CFO van Schiphol, is door advocatenkantoor De Brauw Blackstone Westbroek vrijgepleit van Lakeman's beschuldigen van boekhoudfraude. Lees verder
Pieter Verboom, CFO van Schiphol, en Schiphol zelf worden door Pieter Lakeman nadrukkelijk aangesproken op mogelijke manipulatie van de jaarcijfers van het bedrijf met als doel de bonussen van de topmensen positief te beïnvloeden. Dit meldde De Pers woensdag.
Lees verder
Op 2 april begint Els de Groot als CFO bij Schiphol Group. Zij volgt Pieter Verboom op, die met pensioen gaat. Lees verder