Hans Anders staat te koop

22-07-2008 | Bedrijven

Hans Anders staat te koop Opticien Hans Anders staat te koop, schrijft Het Financieele Dagblad (FD) dinsdag op zijn voorpagina. Eigenaar Gilde Investments heeft Hans Anders volgens Standard & Poor's (S&P) LCD in de etalage gezet, aldus de krant.

Uit de LCD van S&P kunnen bankiers en adviseurs opmaken welke Europese bedrijven te koop staan. Hans Anders moet euro 125 mln tot euro 150 mln opleveren, gelijk aan 10 keer het bedrijfsresultaat. De jaaromzet bedraagt euro 165 mln. Hans Anders heeft 500 winkels en wil over vijf jaar dit aantal hebben verdubbeld.

Zoektocht naar investeerder
De brillenboer spreekt niet over een verkoop, maar over een zoektocht naar een investeerder die wil helpen de ambities te realiseren. De grootste groei is gepland in Frankrijk, daarna volgt België.

Het FD noemt HAL Investments als een van de eerste voor de hand liggende kandidaten. HAL is al eigenaar van Pearl. Private equity-investeerder Waterland is een bedrijf dat zich concentreert op vergrijzing en daarom een geschikte kandidaat, aldus de krant.

In 1982 opende Hans Anders zijn eerste winkel in de Zwartjanstraat in Rotterdam. Met ruim 250 vestigingen is Hans Anders in 25 jaar tijd uitgegroeid tot een van de grootste opticiens van Nederland. In België heeft Hans Anders ruim 70 winkels en in Frankrijk zijn al meer dan 20 winkels geopend.

Lees ook:

> Europese bedrijven brengen in verkoop steeds meer op

> Mogelijke maatregelen tegen overnames

> De grote uitverkoop

Bron: Dow Jones

NUjij.nl   Delicious   eKudos   MSN reporter   Google   Digg     Tell-a-Friend

Zie ook...