Erik-Jan Mares nieuwe voorzitter CBL
19-06-2026 Erik-Jan Mares is door de algemene ledenvergadering van het Centraal Bureau Levensmiddelen benoemd tot de nieuwe voorzitter. Hij volgt per 1 september Bert Roetert op, die de voorzittersrol vijftien jaar heeft vervuld.
Mares brengt een brede bestuurlijke achtergrond mee naar het CBL. Hij is een bekend gezicht in de Nederlandse retailsector, met ervaring in zowel de food- als non-foodbranche. Hij is sinds 2017 ceo van Zeeman, een functie die hij tot 1 juli 2026 zal vervullen.
Marc Jansen, algemeen directeur van het CBL, reageert verheugd op de benoeming: "Met Erik-Jan Mares krijgt het CBL een voorzitter die een brede bestuurlijke ervaring combineert met een scherp inzicht in de uitdagingen en kansen voor onze sector en veel aandacht heeft voor de belangen van alle spelers in de hele keten."
Mares kijkt uit naar zijn start in het najaar: "Ik kijk er enorm naar uit om deze prachtige rol vorm te geven. Het CBL vertegenwoordigt een sector die echt midden in de maatschappij staat. Het duurzaam en wederkerig verbinden van de belangen van onze leden met die van alle betrokken partijen in de samenleving, juist in deze continu veranderende tijd, is essentieel voor een toegankelijke en toekomstbestendige voedselvoorziening."
Blijf op de hoogte van wisselingen en trends in de boardroom.
Ontvang elke dinsdag en donderdag onze nieuwsbrief.